![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4545426
*
nr 454 5426
Spegel
sekelskifte, höjd: 88 (ram med skador)
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2007
kl 17:18:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 17:44:54
1
100 kr
19/2 15:32:35
2
Vinnande bud
19/2 16:02:29
3
300 kr
19/2 16:05:54
3
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram med skador sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 454 5426
Spegel
sekelskifte, höjd: 88 (ram med skador)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 17:44:54 | 1 | 100 kr |
19/2 15:32:35 | 2 | Vinnande bud |
19/2 16:02:29 | 3 | 300 kr |
19/2 16:05:54 | 3 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram med skador sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27